Yazılı Metin

E-posta yazıları | Msn & Facebook iletileri

Engelleri Kaldır Hareketi’ne destek olmak için aşağıdaki metinleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Çıktısını alıp okulunuzda ya da ofisinizde panoya asabilir, çıktısını alıp çoğaltarak dağıtabilirsiniz. Bu metinleri e-posta gruplarınız ve/ veya iletişim adreslerinize toplu şekilde göndererek duyarlılığınızı gösterebilir, insan hakları ihlallerine karşı farkındalığı arttırmamıza yardımcı olabilirsiniz.

Desteğiniz için teşekkür ederiz.

E-posta yazıları | Yukarı çık ↑

Her şey “insan” olmakla başlar. Hepimiz aynı şekilde doğduk, aynı şekilde doyduk, çocuk olduk. Sonra büyüdük, olduk. Kadın ve erkek olduk. Yaşlı ve genç. Özgür ve tutuklu. Siyah ve beyaz. Farklı sıfatlar verildi her birimize: uzun, kısa, şişman, güzel, çirkin, “engelli” olduk. Eşit olamadık bir tek. Hani herkes eşitti hayatta?! Neden bazıları daha eşittir ki bu hayatta!

Sen… Sokağa çıktığında kaç tane engelli ile karşılaşıyorsun? Karşılaştığında ne düşünüyorsun? Bir şey düşünüyor musun? Türkiye nüfusunun yüzde kaçı engelli biliyor musun? Sokakta bir engelli görmek için kaç engelin var farkında mısın? Peki onların nasıl yaşa(yama)dıklarının?

Büyüdüğünde kim olursan ol, ne yaparsan yap eşit yaşamak için çalışan insanlar var burada! Her insanın birçok engeli ve bir kalbi var. Kalbini engelleme, engelleri kaldır!

Eğer sen de insan olmayı önemsiyor, “bir engel de ben olmayayım” diyorsan;

https://engellerikaldir.com ‘a girerek destekleyenlere kendi adını ekleyerek hassasiyetini gösterebilir, facebook grubuna tüm listeni davet edebilir, msn iletine web site adresini yazabilir, blog veya sahip olduğun mecralarda  konuya yer verebilir, konu hakkında fikir ve önerilerini e-posta gönderebilir, sponsor olabileceğini düşündüğün tanıdıklarına konuyu paylaşabilirsin.

Gün gelecek, herkes önce “insan” olacak…

Engelleri Kaldır Hareketi
www.Engellerikaldir.com

Msn & Facebook iletileri | Yukarı çık ↑

“bir engel de ben olmayayım” diyorsan; www.engellerikaldir.com

Kalbini engelleme, www.engellerikaldir.com

Her şey “insan” olmakla başlar. www.engellerikaldir.com

Sen… Sokağa çıktığında kaç tane engelli ile karşılaşıyorsun? Karşılaştığında ne düşünüyorsun? Bir şey düşünüyor musun? Türkiye nüfusunun yüzde kaçı engelli biliyor musun? Sokakta bir engelli görmek için kaç engelin var farkında mısın? Peki onların nasıl yaşa(yama)dıklarının? “bir engel de ben olmayayım” diyorsan; www.engellerikaldir.com