Komisyon Üyeleri

Rodin Alper Bingöl
Rodin Alper Bingöl
İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümü 2009 mezunu Bingöl, öğrenciliği süresince Sanat Yönetmenliği yapmakla birlikte bir çok profesyonel organizasyon da yönetici olarak yer aldı. Kariyerine Stratejik Planlama alanında devam etmekte ve elmalma marka iletişim hizmetleri ajans başkanlığını yürütmektedir. Dalış, buz pateni, thai boks, satranç ve fotoğrafçılık hobileri arasındadır. EKH kurucu başkanıdır.
Serpil Şenyüz
Serpil Şenyüz
Bahçeşehir Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı 4. sınıf öğrencisidir. Mimari çalışmalarda öğrencilik hayatında aktif rol almış, İtalya Pr Andrea Ponzi’nin yanında tasarım dersleri almıştır. Suluboya, tenis, yüzme, kültürel gezme hobileri arasındadır.
Özlem Yavuz
Özlem Yavuz
2008 yışında Sabancı Üniversitesi’ne giriş yapmış olup 1. sınıf öğrencisidir. Kariyerine reklamcılık sektöründe devam etmek üzere eğitimler almaktadır. Yüzmek, kitap okumak, tenis ve piyano hobileri arasındadır. EKH iletişim ekini üyesidir.
sebnemparmaksiz
Şebnem Parmaksız
Bahçeşehir Üniversitesi mimarlık bölümü 4. sınıf öğrencisidir. Sosyokültürel anlamda şehrin normlarına ve eksiklerine projelerinde yer vermiş, Thessaly University ile yürütülen dönüşüm projesinde yer almıştır. Kara kalem çizim yapmak ve yan flüt çalmak gibi hobileri dışında mimari kariyerine Trump Towers projesinde yer alarak başlamıştır.
firatdemirel
Fırat Demirel
Mühendislik eğitiminin yanında mobil ve internet teknolojileri üzerine kariyer yapıyor. Mobil servisler ve sosyal ağlar üzerine yetkinliğini Türkiye’nin en popüler web2.0 blogu Webrazzi de yazar olarak ve Mingus Design Studios’da danışman olarak geliştiriyor. Kişisel Blogundan kendisine ulaşılabilir.
simtoalev
Simto Alev
Hiç resmi bir eğitim almadı. Daha çocuk yaşında web ile tanıştı ve profesyonel meslek hayatını web’in yazılım tarafında oluşturdu. XHTML/CSS ile iş geliştirirken, gerek işi gerekse merakından kendini sosyal medyanın derinliklerine bıraktı. EKH ile de sosyal medya mecraları kanalıyla ile karşılaşınca, “bir engelli olarak ben de bir ucundan destek olabilirim ” fikriyle, EKH ekibi ile tanıştı.O günden beri EKh adına çalışmalarını sürdürmektedir.
Handan Özbilgin
Handan Özbilgin
Boğaziçi Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisidir. Bazı sosyal sorumluluk projelerinde, lösevin gönüllü çalışmalarında öğrencilik hayatında aktif rol almış, çeşitli organizasyonların iletişim alanlarında çalışmalarda bulunmuştur. Yağlıboya, karakalem, yürüyüş yapma, yazı yazma, edebiyat hobileri arasındadır. EKH iletişim ekibi üyesidir.
Özlem Kulluk
Özlem Kulluk
Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 4. sınıf öğrencisidir. Engelleri Kaldır Hareketi’n den önce de sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışmalarda bulunmuştur. Tarihi mekan ve kültürel geziler yapmak, tiyatro, fotoğrafçılık, sinema, ergenlik psikolojisi alanında araştırmalar yapmak, siyaset-psikoloji ve deneme türünde kitaplar okumak günlük uğraşlarının büyük bir çoğunluğunu oluşturmaktadır.
Deniz Keller Deniz Keller
Center For Independence of The Disabled, Inc. San Mateo, California ve CFILC California Foundation Of Independent Living Center, (Bağımsız Yaşam Merkezleri) gibi organizasyonlarda uzun seneler engelli kişilerin sosyal haklar savunucusu olup, birçok farkındalık ve eğitim projelerinde çalışmıştır. Kişisel gelişim alanında eğitim seminerleri vermektedir. EKH genel danışmanlarındandır.
Itır Erhart Itır Erhart
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı ve Felsefe bölümünü bitirdikten sonra 1999 yılında aynı üniversitede Felsefe yüksek lisans programını tamamladı. Aynı yıl Cambridge Üniversitesi’nde Felsefe öğrenimine başladı. M.Phil. derecesini kazandıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ders vermeye başladı. 2003 yılında University of Illinois at Chicago’da konuk öğretim görevlisi olarak bulundu. 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden doktora derecesini aldı. “Ben Neyim” adlı kitabı 2008 yılında yayınlandı. Halen Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nde öğretim görevlisi olan Erhart engelliliğin yazılı basında temsili üzerine çalışmalar yapıyor.
Duygu Bingöl
Duygu Bingöl
İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce İşletme Hazırlık öğrencisidir. Lisans eğitimi öncesi yönetici asistanlığı, halkla ilişkiler alanlarında tecrübeleri bulunmaktadır. Latin dans ve dünya edebiyatı hobileri arasındadır. EKH iletişim ekibi üyesidir.
Ömer Enis Şen
Ömer Enis Şen
Sosyal ağ tekniklerinin etkilini kullanım uzmanıdır. EKH internet danışmanlığını ve kampanya stratejilerini belirlemekte aktif rol almaktadır.
Burak Özbek İbrahim Burak Özbek
Kariyerine mimarlık şirketlerinde iç mimar olarak başlamıştır. Akademik hayatına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 4. sınıf öğrencisi olarak devam etmektedir. Yüzme, atıcılık, motor sporları ve boks hobileri arasındadır.