PROJELER

Engelleri Kaldır Hareketi’nin yakın zamanda kalıcı çözümler üretmek amacıyla gerçekleştirmeyi planladığı projelere dair içeriklere aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Farkındalık Kampanyaları

Engelleri Kaldır Hareketi’nin toplumda konuyla ilgili bir bilinç oluşturmak ve var olan sorunları kalıcı çözümlerle iyileştirmek amacıyla İletişim Grubu tarafından yaratılan ve yürütülen ulusal ve uluslar arası farkındalık kampanyalarını takip edebilirsiniz.

Hukuk

Türkiye genelinde projeye ilgi gösteren gönüllü hukuk fakültesi öğrencileri, avukatlar ve akademisyenlerin desteğiyle oluşturulan Hukuk Çalışma Grubu’nun Engelleri Kaldır Hareketi’nin hukuk alanında emek verdiği projelerini takip edebilirsiniz.

Şehir Planlama

Engelleri Kaldır Hareketi’nin kamusal ve bireysel yaşam alanlarında engellilerin karşılaştığı sorunlara dair kalıcı çözümler üretmek üzere bir araya gelen mimarlık, iç mimarlık ve mühendislik alanlarındaki öğrenci ve profesyonellerin oluşturduğu Şehir Planlama Grubu’nun şehir planlama alanındaki projelerini takip edebilirsiniz.

Eğitim

Engelleri Kaldır Hareketi’nin eğitim sisteminde engellilerin karşılaştığı zorlukların belirlenmesi ve kalıcı olarak çözülmesi için emek veren, çalışmalarını Hukuk Çalışma Grubu ile ortaklaşa yürüten alanında uzman psikolog, sosyolog ve öğrenciler ve eğitimcilerden oluşan Eğitim Grubu’nun konuyla ilgili inceleme ve projelerini takip edebilirsiniz.